Hans J. Wegner, sofabord, massiv eg, 1970'erne

Vurdering

DKK 5.000

Vejle

6567734

Hans J. Wegner 1914 - 2007, sofabord af massivt egetræ, rektangulær plade med to klapper samt massivt, afrundet stel. Fremstillet og stemplet hos PP møbler. H. 56 L. 82/155 cm. Fremstår med alm. aldersrelaterer slitage, nogle ridser og mærker.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage