Knud Rasmussen, tilskrevet, sofabord, 1970'erne
Sofabord med aluminiumsstel, klar glasplade med metaldekoration / relief under plade, bord-rammen er ant. designet af Jean René, 1970'erne. H. 47 x 140 x 80 cm. Fremstår med alm. slitage, bordplade med nogle ridser.