Military stil. Par sideborde samt par sengeborde (4)
Par sideborde med hylder af mahogni med messing beslag. Military-stil. Mål: H. 56 B. 40 D. 40 cm. Samt par sengebord af massivt og fineret mahogni, sarg med skuffe. H. 54 B. 52 D. 44 cm. Fremstår med lettere brugsspor. (4)