William Watting, sidebord, teak, 1960'erne

Vurdering

DKK 10.000

Vejle

6569547

William Watting, sidebord med stel af massivt teaktræ med gennembrudt sarg samt bordplade af fineret teaktræ, afsluttet på sko af messing. H. 64 x 69 x 69 cm. Fremstillet hos Mikael Laursen, Århus. Fremstår med minimale brugsspor.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage