Rigt dekoreret og forgyldt konsol med plade af marmor, 1800tallets slutning
Konsol med forgyldt stel, på cabriole ben, med rocailler og udskåret bladværk, plade af hvidbroget marmor. H. 79, B. 88, D. 36 cm.
Stellet med enkelte mindre afslag, bordpladen med overfladiske brugsridser