To Louis XVI-spejle i rammer af forgyldt og bemalet træ, ca. 1780-1800 (2)

Vurdering

København

6571557

To Louis XVI-spejle i rammer af forgyldt og bemalet træ, dekorerede med hhv. sløjfe og guirlander. Ca. 1780-1800. H. 92 cm. B. 66 cm. og H. 76 B. 39 cm.
Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker. Ene spejl med manglende top. Begge spejle med senere bagbeklædning. (2)

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage