Arne Jacobsen (1902-1971): 'Æggebord', model FH 3603 - jubilæumsmodel

Vurdering

DKK 11.000

Vejle

6572894

Arne Jacobsen (1902-1971): Æggeformet bord, model 3603 med plade af sortlaseret askefinér, let skråtstillede bordben af forkromet 19 mm stålrør, H. 70, L. 115, B. 85 cm. Fremstillet i 2002. Minimale brugsspor, enkelte små mærker.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage