Børge Mogensen for FDB. Shakerbord / spisebord, egetræ

Vurdering

DKK 4.200

Aarhus

6569799

Børge Mogensen. Shakerbord. Spisebord med rektangulær plade af finéret egetræ, en tillægsplade af fineret teaktræ medfølger, shakerstel af massivt egetræ. H. 72,5 L.160-206 B. 82 cm. Fremstillet hos FDB, mærke herfra. Fremstår med lettere aldersrelateret brugsspor, reparation på tillægsplade.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage