Dansk møbelarkitekt, cirkulært spisebord, palisander, 1960'erne (4)
Dansk møbelarkitekt, cirkulært spisebord af fineret og massiv palisander. H. 72 cm. Ø 125 / 275 cm. Tre medfølgende tillægsplader, den ene er original med sarg, 1960'erne. Fremstår med alm. aldersrelateret slitage, plader med nogle ridser. (4)