Dansk møbelarkitekt, cirkulært spisebord, palisander, 1960'erne (4)

Vurdering

DKK 9.000

Vejle

6569507

Dansk møbelarkitekt, cirkulært spisebord af fineret og massiv palisander. H. 72 cm. Ø 125 / 275 cm. Tre medfølgende tillægsplader, den ene er original med sarg, 1960'erne. Fremstår med alm. aldersrelateret slitage, plader med nogle ridser. (4)

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage