Dansk møbelproducent, spisebord med hollandsk udtræk, teak, 1960'erne
Dansk møbelproducent, spisebord med hollandsk udtræk, af fineret og massivt teak, 1960'erne. H. 75 cm. L. 145 / 225 cm. B. 90 cm. Fremstår med brugsspor, nolge ridser og mærker.