Gunni Omann. Fritstående skrivebord af teaktræ model ' 75'
Gunni Omann. Fritstående skrivebord af teaktræ, front med seks skuffer, bagside med hylder samt nedfældelig klap. H. 73, B. 153, D. 81 cm.
Fremstillet hos Omann Juniors Møbelfabrik, model '75'.
Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Bordplade med enklelte skjoler og ridser. Løs kæde ved bagklap.