Henry Kjærnulf, sæt på seks 'Razorblade' stole med tilhørende spisebord (9)
Henry Kjærnulf, sæt på seks 'Razorblade' spisestole og bord med plader, stel af massivt, patineret egetræ, med skulpturel ryg af fineret egetræ, sæder betrukket med uld. Fremstillet hos Nyrup Møbelfabrik. Sh. 44 cm. Bord H. 73 L. 150 / 230 B. 85 cm. Fremstår med alm. aldersrelateret slitage. (9)