Omann Junior. Cirkulært spisebord model 55, palisander (4)
Omann Junior. Cirkulært spisebord med tilspidsede ben, udført af palisander, model 55.
Medfølger tre tillægsplader à 50 cm; ene med sarg, to andre fineret med mahogni.
Fremstillet hos Omann Junior. H. 72, Ø 121/271 cm.
Alm. brugsspor. (4)