Piet Hein, Ellipsebord af bejdset træ

Vurdering

Hørsholm

6567609

Piet Hein/Bruno Mathsson. Ellipsebord med plade af bejdset bøg, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet ved Fritz Hansen 1992, H. ca 70 cm. L. 180 cm. B. 120 cm. Fremstår med brugsspor, ben med ridser og lettere anløbne, plade med ridser og mærker, samt gennemslebet plade. Skruer medfølger.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage