Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord, bøgetræ
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord af fineret bøgetræ, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70, L. 180 cm. B. 120 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og mærker, stel med noget rust.