Skovby. 'Shaker' spisebord af teak med udtræk. (3)
Skovby Møbelfabrik. 'Shaker' spisebord af fineret og massivt teaktræ med udtræk, 2 tillægsplader á 50 cm. H. 72, L. 166 B. 101cm. Alm. brugsspor. (3)