Erik Buch, et sæt på seks stole, model 310, 1960'erne (6)
Erik Buch. Seks spisestole med formbøjet kopstykke af fineret teaktræ, stel af massivt teaktræ, sæder betrukket med møbelstof, 1960'erne, model 310. SH. 45 cm. Fremstår med aldersrelateret slitage, nogle ridser og mærker. (6)