Henry Kjærnulf, sæt på seks 'Razorblade' stole, egetræ, 1970'erne (6)

Vurdering

DKK 13.500

Hørsholm

6569578

Henry Kjærnulf, sæt på seks 'Razorblade' spisestole med stel af massivt, patineret egetræ, med skulpturel ryg af fineret egetræ, sæder betrukket med uld. Fremstillet hos Nyrup Møbelfabrik, model 54. H 84 cm, Sh. 45 cm. Fremstår med alm. brugsspor (6)

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage