Pelikan Design. Seks kontor / konferencestole. (6)
Pelikan Design. Kontorstole /konferencestole med sæde og ryg fuldpolstret med læder, stel med blankt forkromet stålsøjle og fempas-fod af poleret helstøbt aluminium. Fremstillet for Magnus Olesen. H. 108/48, B. 44 cm. Sædehøjde 48 cm. Fremstår med få brugsspor. (6)