Rud Thygesen & Johnny Sørensen. 'Kongeserien'. Seks armstole af mahongi (6)

Vurdering

København

6572267

Rud Thygesen & Johnny Sørensen. 'Kongeserien'. Seks armstole med stel af mahogni, ryg monteret med fransk flet, sæde betrukket med brunt skind. Formgivet 1968. Fremstillet hos Botium. H. 83 cm. B. 54 cm. Sh. 43 cm. Fremstår med brugsspor, herunder enkelte ridser og mærker. (6)
br>Proveniens: Danske Bank

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage