Rud Thygesen & Johnny Sørensen, m.fl. 'Kongeserien' Tre armstole (3)
Momsvare
Rud Thygesen & Johnny Sørensen m. fl. 'Kongeserien'. Tre armstole med stel af mahogni, ryg monteret med fransk flet samt sæde betrukket med uld. Formgivet 1968. Fremstillet hos Botium. H. 83 cm., B. 54 cm. SH. 43 cm. Fremstår med brugsspor, herunder ridser, mærker og hakker på stel, pletter på betræk; et par stole med defekt flet. (3)