Fem herreure bestående af bla. Longines automatic, Certina og Citizen(5)

Vurdering

Aarhus

6569030

Fem herreure bestående af bla. Longines Hydro Conquest Automatic ref. L3.642.4, herrearmbåndsur i urkasse af stål med blå urskive med logo, arabertal, minutmarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Uret har drejelig lynette, schweizisk, mekanisk urværk med automatisk optræk og er monteret med Longines stållænke med ditto foldespænde. Ø: 41 mm (ekskl. krone). Fremstår med brugsspor, ridser, uret gik på vurderingstidspunktet.
Certina 1888 DS-8 ref. C045.410A, quartz værk monteret med læderrem. Alm. brugsspor. Uret går. Certifikat fra 2024 medfølger.
Citizen herreur af titanium ref. J830-R007815. Uret går.
2 stk. diverse ure (virker ikke). Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (5)

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage