Aluminia: To julehjerter, gul og blå (2)
Hans Henrik Hansen: To 'Julehjerter', hjerteformet stage/vase af fajance, dekorerede i hhv. blå og gul. H. 7,5 cm. Fremstillet og mærket hos Aluminia. Fremstår med alm. brugsspor, bl.a. overfladisk krakelering. (2)