Aluminia: To julehjerter, gul og blå (2)

Vurdering

DKK 5.000

Hørsholm

6569392

Hans Henrik Hansen: To 'Julehjerter', hjerteformet stage/vase af fajance, dekorerede i hhv. blå og gul. H. 7,5 cm. Fremstillet og mærket hos Aluminia. Fremstår med alm. brugsspor, bl.a. overfladisk krakelering. (2)

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage