A. F. Tvenstrup. Skønvirke kaffekande og sukker-/flødesæt af sølv, anno 1919 (3)

Varenummer: 6239161
Hammerslagspris: DKK 1.700
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

A. F. Tvenstrup. Skønvirke kaffekande og sukker-/flødesæt af hammerslået sølv. Udført 1919. Kaffekanden: H. 23 cm. Samlet vægt ca. 778 g. Fremstår med brugsspor, gravering under bund, trykmærker på kaffekande og flødekande. Kaffekanden mangler en benmontering på hank. (3)

Auktionen afsluttes:  14-08-2022 20:15:00
Showroom:   Vejle, DK