Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Sølv, bronze, kobber og tin
Korpus
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
A. F. Tvenstrup. Skønvirke kaffekande og sukker-/flødesæt af sølv, anno 1919 (3)
:
6239161
Hammerslagspris
:
1.700
Vurdering
:
A. F. Tvenstrup. Skønvirke kaffekande og sukker-/flødesæt af hammerslået sølv. Udført 1919. Kaffekanden: H. 23 cm. Samlet vægt ca. 778 g. Fremstår med brugsspor, gravering under bund, trykmærker på kaffekande og flødekande. Kaffekanden mangler en benmontering på hank. (3)
14-08-2022 20:15:00
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
850118
14-08-2022
20:09:04
1700
117507
14-08-2022
14:09:59
1600
850118
14-08-2022
20:08:22
1600
117507
14-08-2022
14:09:59
1500
1683
14-08-2022
11:45:01
1400
Til toppen