A. Graeser (efter Ilya Yefimovich Repin) . Kosakker på markedsplads

Varenummer: 5954925
Hammerslagspris: DKK 1.100
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

A. Graeser (1900-tallet). Kosakker på markedsplads, olie på lærred, sign. Kopi efter Ilya Yefimovich Repin Zaporozhian Cossacks. 100 x 150 (116 x 166) cm.
A. Graeser malede mest kopier efter 1800-tals kunstnere ofte munkescener, klassiske og allegoriske scenerier
NB. Beskrivelse rettet 08.03.

Auktionen afsluttes:  08-03-2021 18:56:00
Showroom:  Aarhus