Aage Hundevad. Bogreol, wengé

Varenummer: 6213889
Hammerslagspris: DKK 950
Vurdering: DKK 2.800

Aage Hundevad. Reol af fineret wengé med front af hylder samt LP opbevaring, senere monteret runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 125 B. 108 D. 30 cm. Fremstår med alm. brugsspor foruden mindre afslag i bunden af reol på siderne.
Auktionen afsluttes:  03-10-2022 08:05:00
Showroom:   DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej