Aage Hundevad. Bogreol, wengé

Varenummer: 6213889

Næste bud: DKK 800
Vurdering: DKK 2.800
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Aage Hundevad. Reol af fineret wengé med front af hylder samt LP opbevaring, senere monteret runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 125 B. 108 D. 30 cm. Fremstår med alm. brugsspor foruden mindre afslag i bunden af reol på siderne.

Auktionen afsluttes:  03-10-2022 08:05:00
Showroom:   Aarhus, DK