Aage Rasmussen. Parti fra Københavns havn. (cd)

Varenummer: 6191480
Hammerslagspris: DKK 4.000
Vurdering: DKK 8.000

Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6202016
Aage Rasmussen (født 1892). Parti fra Københavns havn. Olie på lærred. Sign. og utydelig dateret ÅS-193?. 100 x 150 cm. (109 x 159). Fremstår med reparation/lap på bagsiden. Bemærk kunstnernavnet ændret.
Auktionen afsluttes:  28-04-2022 20:14:54

206982 28-04-2022 13:42:43 DKK 4000