Adamo Gioielli. Rubin- og brillantrosetring af 18 kt. hvidguld, i alt 0.98 ct

Varenummer: 6273668
Vurdering: DKK 9.000

Adamo Gioielli. Rubin- og brillantrosetring af 18 kt. hvidguld, prydet med større oval facetsleben rubin på ca. 0.84 ct., omkranset af 18 små hvide brillanslebne diamanter, i alt ca. 0.14 ct. Stemplet Adamo Gioielli samt 750 med italienske Milano gold Hallmarks.
Vægt ca. 2,9 g. Roset 0,9 x 0,74 cm. Ringstr. 54/17,2. Minimale brugsspor.
Auktionen afsluttes:  25-11-2022 20:16:00