Adelbert Johan Winther, olie på lærred, stilleben
Vurdering:
EUR
1.500
11.175
Adelbert Johan Winther (1913 - 1972), stilleben med solsikker (AWVENO). Pastøst oliemaleri, olie på lærred, indrammet med kileramme. Mål: 45 x 50 cm (62 x 66,5 cm). Maleriet fremstår med to små mangler i kanten.
18-04-2020 18:04:00