Adelbert Johan Winther, olie på lærred, stilleben

Varenummer: 4526366
Vurdering: EUR 1.500
DKK 11.175
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Adelbert Johan Winther (1913 - 1972), stilleben med solsikker (AWVENO). Pastøst oliemaleri, olie på lærred, indrammet med kileramme. Mål: 45 x 50 cm (62 x 66,5 cm). Maleriet fremstår med to små mangler i kanten.

Auktionen afsluttes:  18-04-2020 18:04:00
Showroom:  DE, Frankfurt, Hessenring