Adolf Baumgartner-Stoiloff, maleri, kosakkaravane i vinterlandskab

Varenummer: 5883121
Hammerslagspris: EUR 600
DKK 4.470
Vurdering: EUR 900
DKK 6.705
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Adolf Baumgartner-Stoiloff (1850-1924), en karavane af kosakker i vinterlandskab, olie på lærred, anbragt på træfiberplade, signeret 'C. Stoiloff', ca. 69 x 105 cm, med ramme ca. 76 x 112 cm.
Tilstand: Fremstår stedvist med små retoucheringer og restaurerede steder, overvejende i det øverste billedområde.

Auktionen afsluttes:  17-01-2021 19:34:00
Showroom:  Hamburg