Ældre frisørstol på drjefod med pumpe 1950'erne

Varenummer: 6305114

Næste bud: DKK 500
Vurdering: DKK 1.000

Ældre frisørstol på drejefod med fodpumpe (virker), armlæn af træ, 1950'erne. Brugsspor, nakkestøtte mangler. h. 97 cm, justérbar. Bemærk tung! Kan deles i to, men fod må ikke ligge ned.

DKK 500
Auktionen afsluttes:  10-12-2022 17:18:59
Showroom:   DK, Næstved, Gl. Holstedvej