Ærthøj Jensen & Mølholm Herning. Høj skænk af palisander,

Varenummer: 6266813

Næste bud: DKK 4.000
Vurdering: DKK 6.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Ærthøj Jensen & Mølholm Herning. Høj skænk af fineret og massiv palisander, front øverst med fire skydelåger, bag hvilke hylder, bag midterste låger barindretning med hylder og spejl samt par udtræksbakker i fineret palisander. Front nederst tre skuffer, stel med runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 109,5 L. 200 B. 47 cm. Fremstår med brugsspor.

Auktionen afsluttes:  01-10-2022 10:20:40
Showroom:   Herlev, DK