AFVENT - Ubekendt kunstner. Komposition med motiver fra bakken bl.a. Professor Tribini, gouache på papir, ca. 1973

Varenummer: 4664943
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Ubekendt kunstner. Komposition med motiver fra bakken bl.a. Professor Tribini, karruselhest, nøgen danserinde, politibetjente, bakkegæster mm., gouache på papir, ca. 1973. Usign., verso label med dedikation, sign. og dateret Solle 73. 50 x 60,5 (64 x 73) cm. Fremstår med smuds på passepartout, revner på ramme.

Auktionen afsluttes:  27-08-2018 12:46:14
Showroom:  DK, Helsingør, Støberivej

126705 27-08-2018 10:42:11 DKK 350
441550 25-08-2018 18:27:33 DKK 300