Alex Høgh ”vikingtræ” - til fordel for Ungdommens Røde Kors

Varenummer: 5504557
Auktionen er afsluttet
Hammerslagspris: DKK 18.000
Vurdering: DKK 33.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og  22,5% i salær.

Beskrivelse: 
Alex Høgh ”vikingtræ”

Den internationale anerkendte skuespiller Alex Høgh har pyntet et juletræ i ægte viking-style til alle tro Vikingfans. På Alex’ træ finder du alt fra museumsbesøg og rejser til Grønland til memorabilia fra TV serien VIKINGS eller et signeret originalmanuskript.

BEMÆRK: Auktionen kan ikke fortrydes
I henhold til forbrugeraftalelovens § 17, stk. 2, nr. 1 er der ikke fortrydelsesret på rekreative fritidsaktiviteter, som fx gavekort, kulturarrangementer, rejser eller oplevelser, hvis det fremgår af auktionen, hvilken dag eller inden for hvilken bestemt periode, den pågældende tjenesteydelse skal udføres.

Byd på:

Air Greenland
1 x gavekort til rejse for to pers. T/R København - Ilulissat á 15.000 kr.

Nationalmuseet
10 stk. Brink nordic viking á 200 kr.
10 stk. Brink nordic thors hammer sølv á 129 kr.
10 stk. Brink nordic thors hammer guld á 129 kr.
8 stk. Viking figur á 125 kr.
8 stk.Viking skib á 125 kr.
1 stk. Jeanette Varberg Viking, Ravn, Ild og Sværd á 320 kr.

Sagnlandet lejre
1 stk. familie årskort á 540 kr.
1 stk. rekonstruktion af Viking ske á 75 kr.

Forlaget Carlsen | CarlsenPuls
1 stk. VALHALLA SAMLEDE SAGA nr. 1 – 5 á 1.500 kr.

The Old Barber Shop
1 stk. tatoo gavekort á 2.500 kr.

Mjødgaard
3 stk. skov (guldvinderen til mjødens dag 2019) á 170 kr
3 stk. mjødurt á 170 kr.

Ribe Vikingecenter
2 stk. gavekort for 2 voksen + 3 børn + 5 aktivitetskort + særlig rundvisning á 1.300 kr.

Museet Ribes Vikinger
4 stk. entrébilletter á 85 kr.
1 stk. Thors hammer á 149 kr.
1 stk. Vikingeskib á 199 kr.
1 stk. Vikingeblod mjød á 139 kr.
1 stk. Hjelm á 79 kr.
1 stk. Viskestykke á 49 kr.
1 stk. Horn á 119 kr.
1 stk. Kortspil á 299 kr.
1 stk. T-shirt á 119 kr.
1 stk. Vikingernes Ribe á 149 kr.
1 stk. Vognmønt á 29 kr.
1 stk. Logo kuglepen á 10 kr.
1 stk. Ryborg vikinge deko. á 199 kr.

Hotel Dagmar Ribe
1 stk. Gavekort Dagmarophold 2 personer overnatning + 3 retters menu á 2.390 kr.

House doctor
1 stk. Juletræsfod Messing á 950 kr.

HBO 1 stk Gavekort til 1 års HBO á 1.188 kr.

Vikings/ Alex
2 stk økser fra TV serien vikings
1 stk. signeret manuscript
1 stk Horn


Total værdi: 40.542 DKK

Denne auktion er del af en større velgørenhedsauktion til fordel for Ungdommens Røde Kors, se alle auktionerne her eller læs mere om URK og projektet her . Alle indtægter går direkte og ubeskåret til Ungdommens Røde Kors. Lauritz.com donerer således alle involverede salærer og gebyrer fra denne auktion til det gode formål.

BEMÆRK: Juletræspynten skal afhentes hos Lauritz.com Herlev efter endt auktion (kan kun hentes på hverdage iml. kl. 11 - 16). Alternativt kan pynten sendes mod betaling. Juletræet medfølger ikke, da det er pynten på træet, man byder på! Juletræsfoden er brugt til fotografering og kan derfor have brugsspor.

Om Ungdommens Røde Kors’ juletræsauktion
Ungdommens Røde Kors har inviteret 12 kendte danskere eller repræsentanter fra kendte brands til at pynte juletræer efter deres egne kreative ideer. Træerne har de pyntet med produkter fra egne brands eller fra deres nøje udvalgte samarbejdspartnere. Ved at byde på et eller flere af de 11 fantastiske træer får du ikke blot et hav af skønne designs og oplevelser, men du hjælper ligeledes udsatte børn og unge i en juletid, der kan være svær, når det ikke er muligt at holde jul i et varmt og trygt hjem. Det indsamlede beløb fra auktionen går nemlig ubeskåret til at give børn og unge, der må fejre jul på kvindekrisecentre, døgninstitutioner, hospitaler eller lignende, nogle dejlige og hyggelige juleoplevelser. Læs mere om Ungdommens Røde Kors her

Auktionen afsluttes:  03-12-2019 16:00:00
Showroom:  DK, Herlev, Dynamovej


Transportpriser
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du betaler for din vare

Budhistorik

Vis    bud
Kundenr.DatoTid (CET)Bud 
1932920 03-12-2019 15:57:37 DKK 18000
1932428 03-12-2019 15:20:49 DKK 17500
1932920 02-12-2019 15:41:45 DKK 17000
1757909 02-12-2019 08:52:33 DKK 16500
574005 29-11-2019 15:34:34 DKK 16000
606589 28-11-2019 20:56:46 DKK 15500
1932428 28-11-2019 19:08:38 DKK 15000
606589 28-11-2019 20:56:26 DKK 15000
1932428 28-11-2019 19:08:38 DKK 14500
606589 28-11-2019 20:56:18 DKK 14000
1932428 28-11-2019 19:08:38 DKK 13500
1757909 27-11-2019 10:19:31 DKK 13000
855303 26-11-2019 22:27:31 DKK 12500
1757909 26-11-2019 11:09:03 DKK 12000
459096 23-11-2019 15:24:05 DKK 11500
1524860 23-11-2019 00:53:25 DKK 11000
1932920 22-11-2019 17:03:12 DKK 10500
606158 21-11-2019 20:42:00 DKK 10000
1932495 21-11-2019 21:47:10 DKK 10000
606158 21-11-2019 20:42:00 DKK 9800
1932495 21-11-2019 21:47:07 DKK 9600
606158 21-11-2019 20:42:00 DKK 9400
1932495 21-11-2019 21:47:03 DKK 9200
606158 21-11-2019 20:42:00 DKK 9000
1932495 21-11-2019 21:46:59 DKK 8800
606158 21-11-2019 20:42:00 DKK 8600
1932495 21-11-2019 21:46:50 DKK 8400
606158 21-11-2019 20:42:00 DKK 8200
1932920 21-11-2019 14:44:13 DKK 8000
1210570 20-11-2019 19:59:35 DKK 7800
1932495 20-11-2019 17:02:01 DKK 7600
1932346 20-11-2019 13:19:26 DKK 7400
1932495 20-11-2019 12:37:32 DKK 7200
1163504 20-11-2019 06:06:49 DKK 7000
1932495 20-11-2019 12:37:28 DKK 6800
1163504 20-11-2019 06:06:49 DKK 6600
1932495 20-11-2019 12:37:23 DKK 6400
1163504 20-11-2019 06:06:49 DKK 6200
1683201 19-11-2019 23:46:31 DKK 6000
1524860 19-11-2019 23:00:01 DKK 5800
1932346 19-11-2019 19:50:10 DKK 5600
1301262 19-11-2019 19:17:55 DKK 5400
512644 19-11-2019 17:04:45 DKK 5200
14353 19-11-2019 11:17:03 DKK 5000
512644 19-11-2019 16:57:45 DKK 5000
14353 19-11-2019 11:17:03 DKK 4800
512644 19-11-2019 16:57:41 DKK 4600
14353 19-11-2019 11:17:03 DKK 4400
512644 19-11-2019 16:57:33 DKK 4200
14353 19-11-2019 11:17:03 DKK 4000
1793215 19-11-2019 12:00:37 DKK 3800
14353 19-11-2019 11:17:03 DKK 3600
1793215 19-11-2019 11:59:43 DKK 3400
14353 19-11-2019 11:17:03 DKK 3200
168188 19-11-2019 09:30:15 DKK 3000
14353 19-11-2019 11:17:03 DKK 3000
168188 19-11-2019 09:30:15 DKK 2800
14353 19-11-2019 11:17:03 DKK 2600
168188 19-11-2019 09:30:15 DKK 2400
14353 19-11-2019 11:16:50 DKK 2200
168188 19-11-2019 09:30:15 DKK 2000
14353 19-11-2019 11:15:08 DKK 1900
168188 19-11-2019 09:30:15 DKK 1800
14353 19-11-2019 11:15:08 DKK 1700
168188 19-11-2019 09:30:15 DKK 1600
14353 19-11-2019 11:15:08 DKK 1500
168188 19-11-2019 09:30:15 DKK 1400
14353 19-11-2019 11:15:08 DKK 1300
168188 19-11-2019 09:30:15 DKK 1200
14353 19-11-2019 11:15:08 DKK 1100
168188 19-11-2019 09:30:15 DKK 1000
14353 19-11-2019 11:15:08 DKK 950
168188 19-11-2019 09:30:15 DKK 900
14353 19-11-2019 11:15:08 DKK 850
168188 19-11-2019 09:30:15 DKK 800
14353 19-11-2019 11:15:08 DKK 750
168188 19-11-2019 09:30:15 DKK 700
14353 19-11-2019 11:15:08 DKK 650
168188 19-11-2019 09:30:15 DKK 600
14353 19-11-2019 11:14:57 DKK 550
168188 19-11-2019 09:30:15 DKK 500
1924859 19-11-2019 10:40:44 DKK 450
168188 19-11-2019 09:30:15 DKK 400
1924859 19-11-2019 10:39:59 DKK 350
168188 19-11-2019 09:30:15 DKK 300