Varenummer: 6354592
Vurdering: DKK 35.000

Alexander McQueen (1969-2110) for The Rug Company: 'Skull' gulvtæppe af elfenbensfarvet håndknyttet tibetansk uld med gyldne 'Skulls' motiver af silke, signeret i vævningen, mål 303 x 216 cm. Alm. lette brugsspor.
Auktionen afsluttes:  01-07-2023 20:40:00