Alfred Larsen. Vogterdreng. Olie på lærred

Varenummer: 6259775
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK < 1.000

Dansk sommerlandskab med vogterdreng på heden, af Alfred Larsen (1860-1946). Olie på lærred. Sign. Alfred Larsen. 91 x 68 cm. (106 x 82 cm.). Fremstår på dubleret lærred.
Auktionen afsluttes:  10-09-2022 19:50:00
Showroom:   DK, Aalborg, Nibevej

2168815 10-09-2022 15:23:13 DKK 300