Varenummer: 6268924

Alliancering af 18 kt. hvidguld prydet med 18 brillantslebne diamanter i forløb, i alt ca. 0.54 ct. Farve: Cape (M-N). Klarhed: P1-P2. Ustemplet, lødighed verificeret ved syretest. Ringstr.: 51,5/ 16,5. Vægt: ca. 4,5 gr. Ringen fremstår med brugsspor.
Varen afsluttes:  25-06-2023 10:42:00