Aluminia. Tre opsatse af fajance nr 265 (3)

Varenummer: 6298552
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK 1.000

Aluminia. Tre opsatse af fajance, dekoreret med omløbende blomster, buklet fodstykke og profileret stamme, kumme med hulmønster øverst. H. ca 23 Ø. 26 cm. Stemplet i bund og nummereret 265. Fremstår med brugsspor, samt alle med reparationer. (3)
Auktionen afsluttes:  01-12-2022 15:13:25
Showroom:   DK, Næstved, Gl. Holstedvej

317331 01-12-2022 08:15:51 DKK 300