Ancher Kjær, efter P.S. Krøyer. Fisker (cd)

Varenummer: 6268589
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Ancher Kjær (1906-1984). Frit efter P.S. Krøyer, 'Fiskere, Skagen' (1883, original på Stavanger Museum). Olie på plade. Sign. og dat. Skagen 68 Ancher-Kjær. 59,5 x 49 cm (69,5 x 59,5 cm).

Auktionen afsluttes:  19-09-2022 18:24:00
Showroom:   Roskilde, DK

2168815 19-09-2022 18:20:52 DKK 350
770308 19-09-2022 09:13:54 DKK 300