Anders Lunde .Italiensk savmølle, olie på lærred

Varenummer: 6257318
Hammerslagspris: DKK 1.600
Vurdering: DKK 5.000

Anders Lunde (1809-1886). Motiv fra Italien med savmølle, olie på lærred, sign. monogram samt betegnet på bagsiden A. Lunde. 46 x 67 cm (63 x 80 cm). fremstår med mindre hul i lærred.
Auktionen afsluttes:  07-09-2023 18:36:00
Showroom:   DK, Aalborg, Nibevej

126705 06-09-2023 19:43:59 DKK 1600
2318015 04-09-2023 22:00:49 DKK 1500