Andreas Petersen for J. Svendstrups Møbelfabrik. Fritstående skrivebord af palisander

Varenummer: 6199993
Hammerslagspris: DKK 2.000
Vurdering: DKK 3.000

Andreas Petersen for J. Svendstrups Møbelfabrik. Fritstående skrivebord på tilspidsede ben, profileret bordplade fineret med palisander. Front med seks skuffer, bagside med tre rum, heraf et med nedfældelig klap. H. 73 L. 130 B. 71 cm. Fremstår med brugsspor, farvenuancer, tre skuffer med små finérafslag, forreste ben skæve.
Auktionen afsluttes:  08-08-2022 20:06:00

2045898 08-08-2022 19:47:13 DKK 2000