Andreas Petersen for J. Svendstrups Møbelfabrik. Fritstående skrivebord af palisander

Varenummer: 6199993

Næste bud: DKK 3.000
Vurdering: DKK 4.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Andreas Petersen for J. Svendstrups Møbelfabrik. Fritstående skrivebord på tilspidsede ben, profileret bordplade fineret med palisander. Front med seks skuffer, bagside med tre rum, heraf et med nedfældelig klap. H. 73 L. 130 B. 71 cm. Fremstår med brugsspor, farvenuancer, tre skuffer med små finérafslag, forreste ben skæve.

Auktionen afsluttes:  29-06-2022 19:40:00
Showroom:   Vejle, DK