Anker armlænke af 14 kt. guld, med kors

Varenummer: 6271538
Vurdering: DKK 8.400

Anker armlænke udført i 14 kt. guld. monteret med kasselukke med sikkerheds hasper, deri sat et kors, af 14 kt. guld, utydeligt stemplet. Armlænke er stemplet 585. Længde ca.19 cm. Vægt ca. 22,6 gram. Brugsspor.
Auktionen afsluttes:  26-01-2023 16:13:00
Showroom:   DK, Odense, Kratholmvej