Antonio Bonet, Juan Kurchan & Jorge Ferrari Hardoy for Cuero. Flagermusstol, cognacfarvet læder

Varenummer: 6259524
Hammerslagspris: DKK 2.000
Vurdering: DKK 4.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Antonio Bonet, Juan Kurchan & Jorge Ferrari Hardoy. Mariposa Butterfly Chair / Flagermusstol af cognacfarvet læder, stel af sortlakeret stål. Fremstillet hos Cuero, Sverige, med præget mærke / stempel herfra. H. 73 SH. 35 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, ridser, pletter og løse syninger.

Proveniens: Nørrebro Teater

Auktionen afsluttes:  24-09-2022 15:00:46
Showroom:   Herlev, DK

1914887 22-09-2022 23:50:54 DKK 2000