Armbånd i 'mursten mønster' af 14 kt guld

Varenummer: 6302049
Hammerslagspris: DKK 3.200
Vurdering: DKK 4.600

H.C. Hansens Guldsmedie. Armlænke i 'mursten mønster' af 14 kt guld med kasselås og dobbelt sikekrhedshaspe. Stemplet HCH, 585. L. 19,8 cm. B. 6 mm. Vægt 13,5 gram. Fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes:  29-11-2022 19:05:46
Showroom:   DK, Aalborg, Nibevej

1152140 28-11-2022 12:28:46 DKK 3200