Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Møbler
Stole
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Arne Hovmand Olsen. Seks spisestole, teaktræ, model 75 (6)
:
6318634
Hammerslagspris
:
12.000
Vurdering
:
20.000
Arne Hovmand Olsen. Seks spisestole med stel af massiv teaktræ, formbøjet og fineret kopstykke af teaktræ, aftageligt forsidepostret med lyst møbelstof, afstandsstykke af messing. Formgivet i 1959. Fremstillet hos Mogens Kold. SH. 45 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte manglende skruer til montering af forsidepolstring på kopstykke, pletter i stof. (6)
08-04-2023 08:42:27
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
539951
08-04-2023
08:40:27
12000
Til toppen