Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Møbler
Stole
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Arne Jacobsen. 7'er spisestole, model 3107/3207 (5)
:
6196082
Hammerslagspris
:
Vurdering
:
5.000
Arne Jacobsen. 7'er spisestol af formspændt krydsfinér, polstret med orange uld, fire monteret på stel af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen, heraf fire model 3107 i 1979. SH 44 cm. Fremstår med brugsslitage, skjolder, trykmærker på sæder, én med defekt ryg, en med afsavede armlæn, denne med begyndende defekt ryg. (5)
12-07-2022 08:38:05
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
532876
12-07-2022
08:35:19
2000
Til toppen