Arne Jacobsen. Cirkulært bord i Teak, årgang 1965

Varenummer: 5395317
Auktionen er ikke begyndt
Næste bud: DKK 300
Vurdering: DKK 13.000

Arne Jacobsen. Spisebord med cirkulær plade af fineret Teak, på skråtstillede ben af lakeret stål, Fremstillet hos Fritz Hansen med label herfra. H. 69 Ø 120 cm. Fremstår med minimale brugsspor, dog med let anløbende ben.

Auktionen afsluttes:  27-11-2019 19:58:00