Arne Jacobsen. Cirkulært cafebord

Varenummer: 6177120
Hammerslagspris: DKK 2.800
Vurdering: DKK 3.800

Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6309979
Arne Jacobsen. Cirkulært cafebord, bordplade af hvid laminat med kant af aluminum, forkromet stamme afsluttet på firpasfod. Fremstillet ved Fritz Hansen, med mærkat herfra. H. 70, Ø. 90 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, ridser og mærker. Bordplade er løst på stel, skruer medfølger.
Auktionen afsluttes:  26-11-2022 10:37:39

5517 21-11-2022 16:09:52 DKK 2800