Kategori  Vurdering

Arne Jacobsen. Cirkulært spisebord, valnød

Varenummer: 5294550

Næste bud: DKK 7.400
Vurdering: DKK 15.000
Arne Jacobsen 1902-1971. Cirkulært spisebord med bordplade af fineret valnød med alukant, monteret på søjle af forkromet stål med sekspasfod af støbt aluminium.. H. 72 cm. Ø 145 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen 2010 med Brown label herfra. Fremstår med alm. brugsspor, lette ridser og mærker

Auktionen afsluttes:  23-05-2019 20:46:00