Vurdering:
15.000
Arne Jacobsen 1902-1971. Cirkulært spisebord med bordplade af fineret valnød med alukant, monteret på søjle af forkromet stål med sekspasfod af støbt aluminium.. H. 72 cm. Ø 145 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen 2010 med Brown label herfra. Fremstår med alm. brugsspor, lette ridser og mærker
04-06-2019 20:35:00