Arne Jacobsen for Fritz Hansen. Sofabord / loungebord af ahorn, Ø. 70

Varenummer: 6384130
Hammerslagspris: DKK 850
Vurdering: DKK 1.500

Arne Jacobsen (1902-1971). Sofabord / loungebord med cirkulær plade af finéret ahorn, firpasfod af aluminium og forkromet metal. H. 47 cm. Ø. 70 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor, herunder kant med nogle ridser og hakker.
Auktionen afsluttes:  27-05-2023 16:24:26

235750 27-05-2023 16:22:20 DKK 850
1822318 27-05-2023 10:24:50 DKK 800